052-2246911

שמירת הריון בסיכון גבוה

 

לאביטל,
רציתי להודות לך מקרב לב תודה ענקית שאותה אי אפשר לאמוד בכלל מבחינה כספית, על חלקך הענק בכך שנולד לי ילד בריא, בלידה רגילה, שסייעת י להתמודד עם סוגיות קשות, עם בעיות בריאותיות משמעותיות ועם עניינים אחרים, כפי שאפרט בהמשך. מכתב זה, נועד לא פחות מכך, בכדי לספר את הסיפור שלי לנשים אחרות, לשבח בפניהן את יכולותיך ובכך לסייע גם להן. אני גם חושבת שחשוב לפרסם את זה, כדי שנשים אחרות לא יחשבו שהן יכולות לסמוך עליך בלי לעשות עבודה עצמית.

הגעתי אליך למזלי הרב דרך המלצה של ידידה שלחצה עלי מאוד להגיע אליך. בהתחלה חשבתי שאין לך באמת הרבה מה לתרום לי והייתי מאוד סקפטית לגבי שיטת K, אני מודה בבושת פנים שכל העניין היה נראה לי סתם איזה עוד חלטורה.
עם זאת כאשר התאשפזתי בבית חולים בחודש שביעי להריון החלטתי שהדרך היחידה שבה אוכל להתמודד עם הדרכה נכונה בהריון ראשון היא באמצעות מפגשים אישיים עם מישהי שמוכנה להגיע לבית חולים, ואת היית היחידה ששמעתי עליה ושהסכימה להגיע לבית החולים. מבחינה רפואית קונבנציונאלית לא היה לרופאים הרבה מה לעזור מעבר למה שהם עשו, ולכן באותו שלב אמרתי לעצמי: "או קיי... ננסה, מקסימום אפסיד כסף, אך אם ארוויח הרווח יהיה שווה את זה".

היום, אני בטוחה וסמוכה שהליווי שלך באמצעות שיטת K במשך כל תקופת האשפוז ושמירת ההריון ועד ללידה הם אלו שסייעו לי משמעותית לעשות את הבלתי אפשרי מבחינת הרפואה הקונבנציונאלית. מהר מאוד הבנתי שאני יכולה לסמוך עליך, שהאפשרויות שלך לעזור לי הן משמעותיות ושיש לך את הכלים המצויינים לשם כך. לא פחות חשוב מכך - מהר מאוד התאהבתי באישיות שלך, והרגשתי שהקנית לי ביטחון שיאפשר לי להתמודד עם הניסיון הקשה מאוד - הן מבחינה פיסית והן מבחינה נפשית שנקרה בדרכי. החלטתי להיעזר בך גם בקורס הכנה ללידה והרגשתי שאני יכולה לסמוך עליך שתהיי גם הדולה שלי. גם שם, בחדר הלידה לא אכזבת בכלל, ונוכחותך הייתה משמעותית במיוחד עבורי.

הסיפור שלי מתחיל כך: הגעתי בחודש שביעי להריוני הראשון לבית חולים עם מחיקה של 50% צוואר רחם, ולאחר מכן גם פתיחה של 3 ס"מ שבה הורידו אותי לחדר לידה עם הסבר שיכול להיוולד לי ילד עם בעיות נשימה על כל הכרוך והמשתמע מכך, בסופו של דבר הייתי מאושפזת בבית חולים חודש וחצי, ועוד 3 שבועות לקראת סוף ההריון בשמירה מוחלטת בבית - כאשר מצבי השתפר למרות כל הסיכויים, בזכות הסיוע שלך.
האשפוז כלל עירויים, כדורים לעצירת צירים ומה לא. עברתי כל כך הרבה שהיום אני חושבת שבלי העזרה שלך, בטח הייתי מאבדת את השפיות, ואולי גם את ההריון, או שהיה נולד לי ילד מפגר / אחד עם בעיות התפתחותיות משמעותיות. במהלך הטיפול אפילו סייעת לי להתמודד עם בעיות עמוקות יותר מעברי שעלו: מחלה חשוכת מרפא ממנה אני סובלת שנים רבות, וטיפלת גם "על הדרך" בסוגיות שקשורות למהות האמהות עבורי, בהתייחס להתנהלות קשה של הורי כלפיי במהלך ילדותי. לראשונה בחיי נגעתי איתך בנושאים רגישים ביותר שלא העזתי להעלות אותם לפני כן בפני אף אחד, וסייעת לי לרפא פצעים קשים מהעבר שחשבתי שלעולם לא אצליח להתמודד איתם באמת.

כשנפגשנו, עוד הייתי עם עירוי של מגנזיום שאיתו הייתי צריכה להיות כל היום, למעט מספר דקות מוגבל ביום שהרשו לי ללכת להתקלח. היה לי חם (תופעת לוואי של העירוי), הרגשתי שאני בוערת בכל הגוף, והייתי בדיכאון מוחלט מהמצב. היו ימים שלמים שהייתי במעקב צמוד (אחד על אחד) של מיילדת, מחוברת למוניטורים 24 שעות ולא יכולתי אפילו להסתובב לשכב על הצד (אלא רק על הבטן) או לעשות צרכים בשירותים... בסוף כאמור, לא רק שהורידו לי את העירוי, הורו לי להפסיק לקחת תרופות ושוחררתי הביתה. שם כבר היו לי מספיק כלים שהקנית לי, כך שלא הייתי זקוקה לעוד פגישה מעבר ל-3 הפגישות שקיימנו בתקופת האשפוז בבית חולים.
מיד כשהכרתי אותך - כבר בפגישה הראשונה הבנתי שיש לי על מי לסמוך ושיש לך כלים לעזור לי. כבר באותו יום, כשהגעת לבית חולים נתת לי כלים שסייעו לי לעבור כל יום ביומו, נטעו בי תקווה ואמונה בעצמי ואפשרו לי לעבור את ההריון וללדת בסופו של דבר באמצע חודש תשיעי(!). כבר ביום הראשון של הכירותי אותך, הרגשתי השתפרה מאוד.
הלידה בסוף הייתה לידה טבעית, עם זירוז ללא אפידורל וללא כאבים (למעט בשעה האחרונה של הלידה, לאחר שקיבלתי זירוז).גם שם היית עבורי ונתת לי הדרכה כיצד להתמודד עם הלידה. בסופה של הלידה אפילו נותרו חלקים מהשיליה בתוך הרחם והייתי צריכה לעבור תהליך של גרידה שמבוצע בדר"כ בהרדמה מלאה. היה לי האומץ, בזכות הכלים שהקנית לי לבצע את הגרידה ללא כל הרדמה וכך התאפשרה לי התאוששות מהירה. יכולתי להחזיק את הילד שלי בזרועותיי הרבה זמן - דבר שהיה חלום בשבילי שחשבתי פעמים רבות שלא אצליח להגשים, וגם יכולתי להיות איתו עוד באותו יום, כשאני חזקה ומאושרת עד הגג. האמת, הגרידה לא כאבה לי בכלל, למרות שהייתה ללא הרדמה.

מבחינה רפואית, אני רוצה לספר שהרופאים לא מצליחים להבין איך עברתי את כל זה בלי כאבים משמעותיים, ובכלל איך הצלחתי לעבור את ההריון ולשמור אותו עד סופו. רופא בכיר מאוד בבית החולים שצפה בהתנהלות שלי מדי פעם ניגש אלי ואמר לי שהוא לא יודע מה עזר לי להחזיק את ההריון וללדת בצורה הזו, אבל מה שבטוח הוא שאם יש רפואה טבעית, הרפיות ושיטות של אוטוסוגסטיה כמו שאני השתמשתי בהן, אז כנראה שיש רפואה טבעית נכונה. הוא גם אמר, ואני מצטטת: "את מחקת את כל הטקסטבוקים הרפואיים וכתבת אותם מחדש. אנחנו לא מכירים תופעות כאלה של נשים במצבך שהצליחו לשמור את ההריון; מבחינתנו, היית צריכה ללדת בחודש השביעי". אני גם יודעת שמדברים על המקרה שלי היום בהרצאות ובכנסים רפואיים רבים ובכך מציינים שמסתבר שמה שעשיתי אפשרי, ומנסים להבין איך דבר כזה אפשרי.
בנוסף, בזמן הלידה ובעיקר בזמן הגרידה שלאחר מכן הרופאים והמיילדת התפלאו וציינו המון פעמים שאני ממש גיבורה. אני לא גיבורה, אביטל... את הגיבורה שלי, ושל בני! בלעדייך לא הייתי מצליחה לעשות את זה. אחרי הלידה הסתובב סביבי הצוות הרפואי ואפילו במסדרון שמעתי אותם מדברים על המקרה שלי... אין מילים שיוכלו לתאר עד כמה אני אסירת תודה. תודה רבה לך אביטל היקרה, אני אוהבת אותך מאוד. לעולם לא אשכח את תרומתך לחיי ולחיי בני.
מהניסיון שלי איתך גם הבנתי שהשיטה שלך עשויה לסייע לי לא רק בסוגיות רגילות שקשורות בהריון (גם אם הוא רגיל ולא בסיכון) אלא גם בסוגיות אחרות שלא קשורות להריון ולהתמודדות עם משברים אחרים, בין אם מדובר בכאבים נפשיים ובין אם מדובר בכאבים פיזיים - ואפילו עם חרדות מרופאי שיניים, למשל. אני בטוחה שניפגש שוב, ושעוד אעזר בך, בהריונות הבאים שלי, או בכל משבר אחר שבו אתקל, אפילו רק כדי לרענן עניינים.
את נהדרת - אין כמוך ואין מילים שיוכלו לתאר עד כמה. מעבר לכך, אשמח לשוחח עם נשים שתיקלענה למצבים קשים כמו המצב אליו נקלעתי אני, ולספר להן עוד על השיטות והכלים שבהם נעזרתי.
שלך תמיד, אני.


יקרה!
מכתבך ריגש אותי מאוד.
אולם הריפוי לא היה יכול להתרחש אלמלא הפתיחות שלך לקבל ולחקור, וזאת אמרתי לך כבר בפגישתנו הראשונה שבה זיהיתי את רצונך הגדול להצליח. ריפוי דורש להסכים לשינוי ולקבלה ואולי יותר מהכל בזכות המוטיבציה העצומה שלך למרות הקשיים, להמשיך קדימה כשאת חותרת לבריאות ושלום נפשי בחיק משפחתך.
העבודה איתך היתה מרתקת ומרגשת ואני מרגישה זכות גדולה להיות חלק מהחוויה של הולדת בנך.
מאחלת לכם בריאות ושמחה
באהבה גדולה
שלך
אביטל