052-2246911

תומכת לידה- ליווי לידה- דולה  

שאלות נפוצות:  

למי מתאים ליווי לידה?
ליווי לידה על ידי תומכת לידה (דולה) מתאים לכל אישה החשה צורך בכך ללא קשר למספר הלידות שלה ולסוג הלידה הרצויה לה. נשים עשויות לחוש צורך בדמות נשית שנוכחת איתן במהלך הלידה. זוגות עשויים לחוש צורך בדמות מקצועית שעוזרת ליישם את הדברים החשובים המסייעים, מקלים ומקדמים את הלידה על הצד הבטוח.

מה תפקידך בלידה?
כדולה מקומי לעזור לך, להקל על גופך ורוחך. להרגיע, להישאר בפוקוס, בריכוז. דרך מגע, עיסוי, להזכיר על נשימה. לגעת ולעסות, להזכיר לך איך לנשום, להרגיע ולעודד, לחבר אותך לכוחותייך בכל רגע מחדש. למרות שבמסגרת עבודתי אני מסבירה על מידע רפואי , אני רואה את תפקידי כדולה יותר כתומכת נפשית ופיזית, מקלה על כאב, מעודדת, ועוזרת למצוא כוח להמשיך. אני יכולה להיות שותפה למחשבותייך, אך אני מאמינה שהאחריות היא שלך לקבלת ההחלטות כי את עושה את מה שנכון לך בכל רגע נתון. עובדה זו רק מעצימה נשים בלידתן.

האם את בעד לידה טבעית?
אני בעדך. בלידה שלך אין לי העדפה אישית. בהכנה ללידה אני מסבירה על התערבויות בלידה ועל משמעותן כדי למסור מידע שיכול לסייע בקבלת החלטה בעת הצורך. במהלך היכרותנו אני לומדת מה חשוב לך ומסייעת לך להגיע לזה ככל שביכולתי. כל אישה נעזרת בדולה מהמקום האישי שלה. אני מכבדת את זה עם כל יולדת מחדש.

אני רוצה דולה כדי שתשמור עלי מפני התערבויות בבית החולים
זוהי נקודה שחשוב להתעכב עליה כי היא עולה לא מעט וחשוב לדייק את מקומי כדולה בחדר הלידה. היכולת להימנע מהתערבויות רפואיות טמונה עוד לפני הלידה. היא בעצם נלמדת בהכנה ללידה באופן מעמיק המאפשר הבנה של מהן אותן התערבויות ואיך אפשר להימנע מהן. הידיעה המוקדמת הזו היא שתרחיק ממך התערבויות לא רצויות. אני כדולה יכולה לסייע לך בכך ולהציע פתרונות חלופיים, ולפעול לפי הכשרתי למען הלידה הרצויה לך. אין זה מקומי לקבל החלטות לגבי הלידה שלך והתקשורת עם הצוות הרפואי (המיילדת בעיקר) היא איתך ו/או עם בן זוגך.

האם נוכחותך אינה יכולה להפריע לזוגיות / לתפוס את מקום הבעל?
אני שמה לי למטרה לעזור לבן הזוג להיות כמו שמתאים לו: מזכירה לו כלים. מסייעת לו להיות מעורב. (באם רוצה בכך). חשוב לי להזכיר לבעל את כל הדברים הרבים שיש ביכולתו לעזור. לעיתים אני רואה מה יכול להיעשות ואני אציע זאת קודם לבעל. זה יכול להיות להביא מגבת או ללחוץ ולעסות. פעמים רבות נעבוד כצוות: הבעל נוגע בגב, ואני נמצאת מלפנים במבט, בנשימה, בעידוד. או אני מעסה, והבעל מחזיק יד.
ברגע אינטימי אני עשויה לקחת צעד אחורה מתוך כבוד לזוגיות שלהם. אני רוצה שהזיכרון שלהם מהלידה יעצים אותם. מחקרים הראו כי אבות משתתפים יותר בתהליך הלידה ואקטיביים יותר בנוכחותה של דולה.

כדולה- האם את נפגשת עם בני הזוג במשך ההיריון?
אני מקיימת שתי פגישות לפני הלידה: פגישת הכרות (לא מחייבת) ופגישת הכנה (בתשלום אשר מקוזז מתעריף ליווי הלידה). מטרת ההכרות היא לשמוע זה את זה ולראות מה הצרכים והציפיות של היולדת / הזוג. ומה תפקידי בחדר הלידה. הפגישה השנייה מטרתה ללמוד ולתרגל הכנה ללידה.
בני הזוג בוחרים את סוג ההכנה המתאימה להם: קורס של שלושה שיעורים או שיעור אחד.
אני מאמינה שהכרות זו מאפשרת תחושת נוחות, בטחון ואמון ומשפיעה לטובה על מהלך הלידה.
מעבר לפגישות אלו היולדת יכולה ליהנות מטיפול בעיסוי אשר משפיע לטובה על יכולת ההרפיה שלה בלידה ועל תחושת הנוחות בינינו. כמו כן היא יכולה לרכוש מיומנויות לידה נוספות במסגרת שיטת קיי.
ראוי לציין כי היא מוזמנת תמיד לפנות בכל שאלה ועניין.

ילדתי פעמיים ואני כבר מתורגלת. מה יכולה הדולה לתרום לי עוד?
אני שמחה שאת חשה "מתורגלת" ויחד עם זה כול להיות שיש משהו נוסף שאת זקוקה לו. אם הגעת עד לכאן בדף זה אני מניחה שיש בך משהו שחש צורך בתמיכה בלידה. נשים נהנות מליווי גם בלידות חוזרות כשהקודמות היו לא בדיוק כמו שרצו. או שהן פשוט חשות בטוחות ורגועות יותר לדעת שמישהי איתן להקל ולהפוך את חווית הלידה טובה עבורן. אנו כבר יודעות שכל לידה היא שונה ומגיע לה את כל ההתכווננות הראויה.

שאלי אותי עוד כאן

כאמור, בתור דולה אני מלווה לידות במרכז הארץ, לרבות בגוש דן כאשר קורס הכנה ללידה זוגי פרטי מתקיים בקליניקה שבביתי בפתח תקווה. אני גם מעבירה סדנאות קבוצתיות- קורס הכנה ללידה קבוצתי בסמוך לביתי. 

המלצות עלי כדולה