052-2246911

היפוך עובר שבמצג עכוז

עד שבוע 35 בד"כ העובר מגיע למצג ראש כך שראשו למטה ורגליו למעלה, כדי להיות מוכן להיוולד. (אם כי לעיתים הוא יתהפך גם לאחר מכן). הסיבות האפשריות לכך שטרם התהפך יכולות להיות בשל המבנה הפנימי של הרחם; בשל מתחים נפשיים שמשפיעים על רקמות הרחם בכך שהן מתכווצות ולא מאפשרות מקום; גורמים נפשיים שעוצרים וכאילו אומרים "לא אתן ללידה לקרות".

כיצד שיטת קיי מסייעת בהיפוך עובר?

בין אם הגורם הוא פיזי או נפשי, ניתן לשקול את האפשרות לפיה לכל מצב פזיולוגי יש גם תרומה נפשית. הכנה נפשית ללידה בשיטת קיי רואה תרומה זו כנכבדה ביותר ולכן עובדת מהכיוון הזה בכך משפיעה על הגוף, על הלידה, על המציאות.
יחד עם הרצון ללדת, ייתכן שקיים גם חלק שמתנגד. לעיתים קרובות זהו פחד – מודע או בלתי מודע – אפילו מדברים שאינם קשורים ובלתי הגיוניים. טיפשיים ככל שיהיו פחדים אלה - יש בכוחו של החלק הזה לנהל אותנו. "ניהול" זה משמעותו: תינוק במצג עכוז, לידה שנתקעת ולא מתקדמת, לידה שמסתיימת בניתוח שלא מבחירה, הריון בסיכון ועוד. אם רק נניח שכל אלה מצבים שבהם יש חלק של חוסר מוכנות ללדת, אז נאפשר לעובר להתהפך ונגלה בעצמנו כוחות חדשים. דרך זו סייעה לנשים רבות להגיע ללידה רגילה.
אנו עוברות תהליך של  הכנה רגשית ללידה בשיטת קיי להכנה ללידה, המלמדת להרפות באופן עמוק את שרירי הרחם כך שיתאפשר היפוך עובר.
שיטת קיי מקיימת דיאלוג היוצר הכרות עם כל ה"קולות" – גם הפחדים, ומביא ליצירת פתרון.
הכנה נפשית ללידה בשיטת קיי מאפשרת לקיים "שיחה עם העובר" בטכניקה מרתקת ומרגשת.

קיימות מספר דרכים נוספות לסייע לתהליך לקרות כגון:
דיקור, מוקסה, הומאופתיה, יוגה ותנוחות, היפוך חיצוני על ידי רופא.
בעת הייעוץ אצלי אפרוש בפנייך את כל האפשרויות וביחד נגיע לדרך המתאימה לך ביותר.

אחד הדברים המרגשים ביותר בעבודתי הוא שיחת טלפון של הריונית אחרי הדרכה: "העובר שלי התהפך!!! "
ואז רצוי להמשיך לקורס זוגי להכנה ללידה.

למרות כל זאת ישנם מקרים שהעובר נשאר עם ראשו למעלה. ואז אין ברירה אלא להתכונן ללידה קיסרית. עדיין יכולה להיות לך חווית לידה חיובית בעיקר בידיעה שעשית את כל מה שביכולתך. 
באם את מיועדת ללדת בניתוח קיסרי, הכנה נפשית ללידה בשיטת קיי תסייע לך להגיע רגועה, מה שיסייע לתהליך לעבור בשלמות.